Dobojováno!

Poslední závod letošní sezony zakončil v pořadí již 16. sezonu Moravského poháru. Protože se ještě nestihla dokončit nově budovaná dráha v Dlhé u Trnavy, zvolili jsme náhradní variantu v rakouském Brucku. Kalendář nám sice hlásil první říjnový víkend, ale téměř letní počasí a teploty okolo 26 °C přilákaly na trať velmi slušnou konkurenci. Do bojů o poslední várku bodů zasáhli jezdci ze sedmi států světa, nejvzdálenější až z Finska. V některých kategoriích bylo o vítězi rozhodnuto již dříve, v jiných se soupeřilo až do posledního kola. Asi nejdramatičtější momenty nabídla klasicky třída Rotax Max Junior. Počtem jezdců (33) byla nejnabitější a pořadí se zde měnilo několikrát v každém kole. Tribuna byla zcela zaplněna jak mechaniky, tak doprovody. Maminky prožívaly každý dramatický okamžik a fandily svým ratolestem. Smolařem závodu se stal Simon Suchovský, který měl v měřeném tréninku defekt pneumatiky, a tím se vyřadil ze hry o vítezství. Druhým nešťastníkem byla Natálie Samiecová, která musela odstoupit kvůli havárii a zranění ruky.

Z vedoucí pětice jezdců (Müller, Kovács, Surmacz, Söver, Táborský) se nakonec nejvíce radoval Zsombor Kovács se startovním číslem 301. V královské třídě měl smůlu domácí jezdec Nico Neumann. V Brucku patří vždy mezi nejrychlejší, ale pokaždé mu chybí kousíček štěstí. Po životním výkonu a vítězství v 1. jízdě dostal 3 sek penalizaci za předčasný start, v další jízdě, opět z prvního místa, musel odstoupit kvůli poruše řízení.  To jej odsunulo z bojů o prvenství. To nakonec získal Martin Konopka před nestárnoucím Jindřichem Váchou. Stupně vítězů doplnil Dominik Polcr, který jel poprvé po delší pauze způsobené zraněním. Celkové vítězství si nakonec po nenápadném výkonu zajistil Zoltán Drugda.

Ve veteránech měl B. Teichman těžkého soupeře v podobě Romana Dobšoviče a musela rozhodnout až třetí jízda. Ve třídě Easy 60 nedal nikomu šanci Jozef Knopp. Rotax MAX vyhrál Mário Novak, v Hondách se nejvíce dařilo Milanu Turkovičovi. V nejmladší kategorii Mladí 50 se na startu sešlo solidních 22 jezdců. Smůlu měl polský pilot David Szymaiski, který si během měřeného tréninku zlomil ruku. Statečně dojel do depa a první slzy zapříčinilo až rozstříhání kombinézy. Přejeme mu brzké uzdravení. Závody už poté proběhly bez větších problémů a všichni si převzali poháry.

Ne vše se nám v průběhu letošní sezóny úplně povedlo, ale na poslední závod slušná účast (více než 170 jezdců) nás zavazuje i do budoucna po krůčcích zlepšovat úroveň a prestiž našeho seriálu.

V tomto roce nás čeká poslední společná akce – vyhlášení nejlepších jezdců letošní sezóny. Tato závěrečná tečka se koná 29. 10. 2016 pod slovenskými Tatrami v Popradu. Slavnostní galavečer bude pod taktovkou organizátorů ze slovenské strany. Doufáme, že se s vámi potkáme již v pátek 28.10. na společném výletě po horských stezkách.

Comments are closed.