Dunajská Streda

Druhým závodem letošní sezony  v Dunajské Stredě pokračoval Moravský pohár a m-Slovenska.I když se všechny meteo stanice shodovaly na tom, že nás čeká velmi deštivý víkend, Slovensko jako už mnohokrát nezklamalo. V pátek snad bylo ke třicítce,v sobotu o něco mín,ale bez deště. Celou sobotu probíhaly treninkové jízdy,v podvečer měřené treninky a poté klasický každoroční úprk téměř celého depa naložit se do místních termálních lázní. Slovenské dráhy sice neoplývají velkými a luxusními depy,ale v každém místě se dá najít něco jiného, zvláštního a pro nás zajímavého.A zde to jsou oblíbené termály.Po návratu z termálů probíhala malá oslava u příležitosti narození dalšího budoucího závodníka-a to malého Honzíka Kubačů. Gratulantů byl plný stan a trošičku se to natáhlo. V jednu dobu se mi zdála oslava poněkud hlučnější, za to bychom se Vám chtěli omluvit. Ale synek je synek.V noci se přehnala kratičká přeháňka.

A už je tu neděle a závodní jízdy. Zprvu vysvitlo slunce, aby si posléze s námi hrálo na schovávanou. Závodní jízdy šly v rychlém sledu za sebou, pěkné souboje byly v obou třídách rotaxů a F-céček. V hondách dokazovali jezdci, že i plombovaný motor dokáže konkurovat openům. Startovní pole okořenila početná skupinka Madarských jezdců a bylo to ku prospěchu závodů. Po celý den závody  na dráze natáčela Slovenská televize  a závody měl navštívit nový prezident slovenského autoklubu- SAMŠe. Myslím,že snad mohl být spokojený. Ceny byly rozdány, vítězové si užili svou chvilku slávy, areál uklizen,zapomenuté koloběžky naloženy.

Byť nás nebylo tolik, jako na podzim, chtěl bych poděkovat všem jezdcům a doprovodům za to, že jsme se vešli do stísněného depa a za cestou bylo jen několik motokár. A naše poděkování za spolupráci patří i místním pořadatelům, kteří mají velký podíl na úspěšném víkendu. Těšíme se na podzim,byť před tím máme ještě nekolik zastávek. Ta nejbližší bude na konci tohoto měsíce v Rakousku v Brucku. Na všechny se těší tým pořadatelů MP

Beta

Tags: ,

Comments are closed.