Závod roku 2017 Třinec

Již za týden 4-6. 8. 2017 se pojede další závod letošní sezony. Bude to jeden z vrcholů letošního roku. Pojede se totiž na úplně nové dráze v Třinci.

Mnoho generací motokáristů z Moravy snilo svůj sen o nějaké dráze někde u nás. V devadesátých letech tuto dráhu chvíli suplovala dráha v Olomouci, později ustoupila fotbalistům. Potom zde byly nějaké projekty M. Kováře , ale nikdy nebyly dotaženy do konce. Až se to povedlo letos v Třinci.

Největší zásluhu na vzniku nového areálu má Martin Gregor, který dokázal sehnat a přesvědčit investory a společně vybudovali jeden z nejlepších motokárových areálů v Evropě. Jistě to stálo spousty nervů, úsilí a peněz, ale výsledek stojí za to.

Moravský Pohár bude první závod konaný v tomto areálu. Dráha se slavnostně otevřela 22.7. a mnozí z jezdců si ji už vyzkoušeli. Kdo to zatím nestihl, má ještě týden čas a musím říct, že bez tréninku to nepůjde.

Doufáme , že o závod bude zájem a připravujeme pro Vás něco navíc.

Třeba páteční večerní závod bývalých motokáristů, kteří se s námi potkávali na závodních dráhách v minulosti. Padesátka bývalých jezdců v čele s V. Křížanem, J. Kališem, P. Kostelníkem se utká v závodě na motokárách Honda 390. V tomto závodě se potkají různé generace jezdců a výsledek by zde neměl být to nejdůležitější… ale říkejte to závodníkům.

Jinak závody proběhnou dle standartního formátu. Je docela možné, že se na nás přijde podívat i nějaký divák, do města je to blízko a je to něco nového.

Na všechny se těší

Beďa a Ti z „eMPéčka“

Comments are closed.