(Ne)závodění na slovenských drahách v letošní sezoně

Zdravíme Vás v novém roce,

rádi bychom reagovali na otázky ohledně kalendáře a „závodění – nezávodění“ na slovenských drahách.

Moc rádi bychom jezdili, závodili a pořádali seriál MP a MSR na slovenských dráhách, má to však vždy nějaké „ale“.

V první řadě nám jde o bezpečnost drah, která je podložena správnou homologací. Pak přihlížíme k velikosti depa, možnosti stravování a sociálnímu zázemí.

Takže začněme tratí v Dunajské Stredě – krásná dráha, malé depo, WC ….. ale díky stavebním pracím pro nás uzavřená.

Trebatice – také pěkná dráha, krátká a úzká, takže máme problém s propustností. S bezpečností na tom taky není nejlépe (shnilý plot mezi depem a závodní dráhou, malé únikové zóny), velikost depa, sociální a stravovací zázemí už našim (vašim) potřebám také nestačí.

Dlhá – nová dráha, ne moc šťastně namotaná, ale při menším počtu asi sjízdná, bez správných obrubníků, jak na výjezdech, tak uvnitř, problém s tvorbou hrbolů na dráze. Depo by nám při hodně dobré vůli všech zúčastněných mohlo stačit, ale na dráze i v depu bychom se hodně báli deště. Co se týče sociálních a stravovacích možností při obvyklých počtech závodníků MP a MSR nebude nejspíše dostačující.

O tom, kde se může jet MSR, která dráha je k tomu vhodná a má ty správné parametry nerozhodujeme jen my. Proto letos budeme jezdit v Česku a v Rakousku, které bereme, že je pro jezdce ze Slovenska, co by kamenem dohodil.

Věříme, že se na Slovensko vrátíme. Letos to sice nebude, ale když se vše podaří, tak by to snad už příští rok mělo vyjít.

Spolupráce seriálu MP a MSR má své výsledky, které se odráží, jak v kvalitním obsazení jezdeckého pole, také v zájmu se společného seriálu účastnit.

Proto se už těšíme a vy snad také na první závod, na skvělou atmosféru jak v depu, tak na trati, na rozdávání první sady pohárů a bodů do celkové tabulky. A kde to bude, nám může být úplně jedno, hlavně že to bude bezpečné a sejde se správná parta lidí…

Těšíme se na Vás v nové sezoně :-)

Ti z „eMPéčka“

Comments are closed.